Tencel

Základní surovinou pro výrobu materiálu Tencel je eukalyptové dřevo pocházející z trvale obnovovaných porostů. Vlákno Tencel je jemné na pokožce, pevné jako polyester, chladivé jako len, hřejivé jako vlna a absorbuje více vlhkosti než bavlna. Tencel je schopen absorobvat pot díky nanovláknům, ze kterých je vlákno složené. Tato nanovlákna jsou hydrofilní a zaručí ideální absorpci potu a udržení optimálního mikroklimatu pokožky. Materiál má přírodní antibakterální vlastnosti.

Modal

Modal je 100% přírodní vlákno. Základní a jedinou surovinou pro výrobu vlákna Lenzing Modal je bukové dřevo. Na rozdíl od klasické viskózy je Modal mnohem pevnější jak v suchém, tak i mokrém stavu. Další vynikající vlastností totoho vlákna je hebkost, měkkost a stálobarevnost (po 25 vypráních zůstává stejný lesk a jasnost barev). Oděvy vyrobené z tohoto vlákna se nevytahují a drží tvar.

Elastan

Elastan neboli lycra je velmi pružné vlákno (roztažnost vláken dosahuje až osminásobku délky) s vysokou tvarovou pamětí. Pevnost v tahu tohoto vlákna je velmi nízká, proto se povrch přízí z lycry pro většinu výrobků musí chránit kombinací s přízemi z odolných materiálů např. nylonu. Oblečení z těchto materiálů je pružné a přiléhající.

Bavlna

Bavlna je měkké, 100 % přírodní vlákno získané z bavlníku, ze kterého lze vyrábět nejrůznější tkaniny. Materiály z čisté bavlny jsou prodyšné, pevné, velmi dobře sají pot a vlhkost, ale pomalu schnou. Tvoří ideální základní vrstvu pro cestovatelské a volnočasové oblečení, které je příjemné na těle, avšak není vhodné pro aktivity s vyšší aerobní zátěží.

Nylon

Pevné syntetické vlákno s dobrou afinitou k barvivům, malou stálostí na světle a se sklonem ke vzniku statického náboje.

Polyamid

Syntetické vlákno s vysokou odolností vůči trhání a odření, snadno tvarovatelné, známé pod obchodními názvy nylon a perlon. Jde o materiály velmi trvanlivé a snadno vypratelné. Díky jejich relativně nízkému bodu tání nejsou příliš odolné vůči vysokým teplotám. Použití: například na výrobu jemných punčoch, dámského spodního prádla, korzetů a plavek atd.

Polyester

Syntetické vlákno, které je odolné vůči vysokým teplotám, na rozdíl od vláken, jako je např. (poly)akryl, a které se také dobře udržuje v čistotě. Tento materiál je velmi trvanlivý. Použití: například na výrobu dámského a pánského a sportovního oblečení, záclon, závěsů, kravat a výplní do peřin.

Polypropylen

Nejlehčí syntetické vlákno, přirozeně vodoodpudivé, odolné proti skvrnám a pachu, nemačkavé. Nežehlit, taje při 160° C.

Akryl

Umělé vlákno, které je získané chemickým výrobním postupem z přírodních nebo syntetických polymerů nebo z anorganických látek. Akryl je texturou podobné vlně, snadno nezfilcovatí, nesráží se a snadno se pere. Tento materiál je citlivý na vysoké teploty, ale zpravidla se snadno žehlí. Použití: například k výrobě pletených a plyšových výrobků, na povrchové látky, pokrývky, čalounické materiály a koberce.

Viskóza

Viskózové vlákno se používá u všech výrobků, které mají mít vlastnosti podobné přírodnímu hedvábí a nesmějí být příliš drahé. Viskózová stříž se snadno mísí s bavlnou, vlnou nebo syntetickými vlákny. Příze se nejčastěji používá k výrobě tkanin na (krátkodobě) módní vrchní ošacení. Hlavní důvod (mimo nižších nákladů) je líbivý lesk, který viskóza výrobkům dodává. Jestliže však podíl tohoto vlákna ve směsi přesahuje 30 %, kalhoty nebo sako se velmi rychle opotřebí. U modifikovaných druhů viskózových vláken jsou tyto nedostatky téměř zcela odstraněny a i směsi s vyšším obsahem viskózy jsou vhodné pro vrchní ošacení. Oblíbené je také například pletené spodní prádlo ze směsi modal/bavlna v poměru 50/50.

Vlna

Složení materiálu: vlákna ze srstí - ovčí vlna, velbloudí vlna, kašmírská (koza), mohérová (koza), alpaka (lama) a další. Výhody výrobků z vlny jsou přirozenost materiálu a jeho hřejivost.